לוגו הורטל מכונות

התוכנות החכמות של MAZAK

תעשיית העיבוד השבבי עומדת מול אתגרים רבים, בינהם מוצרים מסוגים וחומרים שונים, דרישות איכות גבוהות, חיי מוצר קצרים, ועוד.

כדי לעמוד באתגרי העיבוד השבבי היום בשוק, פיתחה MAZAK תוכנות חכמות ייחודיות המשלבות ניסיון, מומחיות וחוכמה של שנים רבות בתכנון ויצור מכונות חזקות, מהירות, מדויקות ויעילות. מגוון הפונקציות פותחו בהתאמה לאתגרי העיבוד השבבי, כך שכיום המכונות “חכמות” יותר מתמיד ומאפשרות ייצור “בראש שקט” וביעילות מקסימאלית.

יש מספר רב של פונקציות החכמות המסייעות ללקוח בתהליך העיבוד השבבי במפעל, אלו המרכזיות שבהן:

1. בקרת רעידות אקטיבית- AVC- ACTIVE VIBRATION CONTROL- תוכנה אוטומטית להורדת הרעידות הנגרמות מהתאוצות תאוטות הצירים בזמן העיבוד. משפרת באופן ניכר את טיב השטח ואת אורך חיים הכלים, משפרת את הדיוק פי 4, ומקטינה את זמן העיבוד.

2. פיצוי תרמי חכם- ITS – INTELLIGENT THERMAL SHIELD- חיישנים תרמיים לצד תוכנה חכמה, מפצים באופן אוטומטי על החום הנוצר במכונה בזמן התנועה בתהליך העיבוד השבבי, והעיבוד ובשינויי טמפרטורת הסביבה. בכך, הם מאפשרים עיבוד בדיוקים גבוהים, את יציבות המידות וכן עבודה לאורך היום ללא שינויי מידות.

3. מגן בטיחות חכם- ISS- INTELLIGENT SAFETY SHIELD- פונקציה חכמה ורבת חשיבות במכונות “מרובות צירים”, מגנה על המכונה מפני התנגשויות, ומאפשרת למפעיל לעבוד “בראש שקט” במצב עבודה ידני ואוטומטי.
בנוסף, עוצרת את המכונה לפני התנגשות, חוסכת זמן ניכר בתהליך הסט-אפ, וחוסכת עלויות תיקון כתוצאה מהתנגשויות.

4. יועץ קולי חכם  MVA – MAZAK VOICE ADVISER – תוכנה ייחודית המודיעה ומייעצת למפעיל בתהליך העיבוד השבבי בקול רם להיזהר בפעולות הדורשות זהירות, ומודיעה הודעות חשובות, למשל “ציר B נבחר, היזהר בתנועת המכונה” כשבוחרים בציר B, או “נא למלא שמן מסלולים” וכו’. הפונקציה תורמת לצמצום טעויות מפעיל, מאפשרת עבודה בטוחה יותר, וחוסכת עלויות תיקון כתוצאה מטעויות.

5. מוניטור חכם לביצועי הספינדל- IPS- INTELLIGENT PERFORMANCE SPINDLE- מוניטור ספינדל חכם, מספק מידע למפעיל ומפקח על מגוון אותות הנכנסים מחישנים מסביב לספינדל, כגון מידע אודות התארכו

ת, רעידות וטמפרטורה. מאפשר קבלת תחזית אמיתית על מצב הספינדל, חוסך משמעותית את זמן עמידת המכונה בתקלת ספינדל, ומאפשר תכנון מתאים לניהול שעות העבודה הקיימים

6. תמיכה לאחזקת מכונה חכמה- IMS- INTELLIGENT MAINTENANCE SUPPORT- תוכנה חכמה העוקבת ומציגה את מצב החלקים המתכלים במכונה כגון מסננים, מגבים, ומציגה את היסטוריית תחזוקת המכונה. התמיכה מאפשרת ביצוע תוכנית לתחזוקה מונעת, חוסכת משמעותית את זמן עמידת המכונה בתקלה, ומציגה על המסך כאשר חלק מהמכונה דורש תחלופה.

7. מתרגם איזון חכם- IBA- INTELLIGENT BALANCE ANALYZER- פונקציה במחרטות של עיבוד שבבי המנתחת את חוסר האיזון של התפסנית והחלק בזמן הסיבוב, ומציגה את המיקום וכמות המשקל הנדרשים לאיזון התפסנית. בכך, היא מגדילה באופן משמעותי את דיוקי החריטה, מונעת את הרעידות שנגרמות מחוסר האיזון, מגדילה באופן משמעותי את אורך חיי הספינדל (בזמן רעידה מוגזמות, היא עוצרת אוטומטית את סיבובו), ומאפשרת עבודה בטוחה.

 

Intelligent Machine MAZAK

אולי יעניין אותך גם:

עיבוד שבבי מדויק

עיבוד שבבי, או הסרה של חלקים מחומרי גלם שונים, הוא...

התוכנות החכמות של MAZAK

תעשיית העיבוד השבבי עומדת מול אתגרים רבים, בינהם מוצרים מסוגים...
MAZAK 5 AXIS Variaxisi-600 SmoothX

מכונת CNC- האם לקנות מכונה חדשה או יד שנייה?

עבודה עם מכונת CNC מבטיחה עבודה מדויקת עם תפוקה גבוהה...

יש לכם שאלה על מה שקראתם? צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן